KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14797198
nr 1479 7198
Amanda Sidwall
(1844-1892), Sverige
Kustparti. Monogramsignerad, "Minnesutställningen Nationalmuseum 1942". Akvarell, bildmått: 30x37 cm, yttermått inklusive ram: 36x44 cm
Kondition: skadad ram
Amanda Sidwall, svensk målare och tecknare född i Stockholm 1844, död 1892 i Stockholm.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
4.000 kr
måndag 18 juli 2022
kl 18:11:12
1.000 kr
1.000 kr
1.000 kr (Budbetjänt)
1.100 kr
1.200 kr
1.600 kr
1.400 kr
1.500 kr (Budbetjänt)
1.600 kr
1.600 kr (Budbetjänt)
1.700 kr
2.200 kr
2.000 kr
2.200 kr (Budbetjänt)
2.400 kr
2.600 kr
2.800 kr
3.000 kr
3.200 kr
3.400 kr
3.600 kr
3.800 kr
3.800 kr
3.800 kr (Budbetjänt)
Amanda Sidwall
Läs mer om Amanda Sidwall